Wymioty

Wymioty na ogół wywołane są infekcją przewodu pokarmowego lub błędami dietetycznymi i rzadko są spowodowane nietolerancją leków immunosupresyjnych. Jeżeli natomiast wymioty wystąpią bezpośrednio po lub w krótkim czasie po przyjęciu leku immunosupresyjnego, należy skontaktować się z lekarzem transplantologiem, który doradzi czy powinno się przyjąć w takiej sytuacji dodatkową dawkę leku.

Nasilone wymioty mogą prowadzić do odwodnienia organizmu i utraty elektrolitów. Dlatego jeśli nie jest możliwe zwiększone przyjmowanie płynów drogą doustną należy udać się do najbliższego szpitala w celu uzupełnienia płynów dożylnie i poddania dalszemu leczeniu.
Drukuj stronę
Dowiedz się więcej
o zabiegu.
Pytania jakie warto zadać lekarzowi specjaliście.
Materiały
do pobrania.
Wszystkie niezbędne dokumenty w jednym miejscu.
Prawnik radzi.
Prawo w transplantologii.

Polityka cookies

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w  Polityce plików cookies
Akceptuję